Dünya Hızla Dönerken Binalar Nasıl Oluyor da Yıkılmıyor?


Düz Dünya fikrini savunanların yakın zamanda karşımıza çıkardığı bir konuya açıklık getirmek için bu içeriği hazırladık. Söz konusu içeriğimizde büyük yapıların dünyanın dönüşüne rağmen nasıl ayakta kaldığını öğreneceksiniz.

Çok eski dönemlerden günümüze kadar gelen düz Dünya iddiaları, günümüzde kanıt olarak(!) sunulan farklı videolarla ya da görsellerle ayakta tutuluyor. Başta astronomi olmak üzere birçok bilim dalı bu fikrin yanlış olduğunu kanıtlamıştı. Hatta düz Dünya’yı kanıtlamak isteyenlerin yanlışlıkla Dünya’nın yuvarlak olduğunu kanıtladığını da gördük.

Bu fikri savunanların bir diğer düşüncesi de Dünya’nın sabit duruyor olması ve diğer yıldızların onun etrafında dönüyor olması. Bu sebeple de eğer Dünya dönecek olsaydı binaların ve canlıların şu an olduğu gibi rahat hareket edemeyeceğini savunuyorlar. Şimdi gelin bu düşüncelerin neden yanlış olduğunu açıklayalım.

Öncelikle Dünya saatte 600 bin kilometre gibi bir hızla dönmüyor (karşılaştırmak isterseniz ışık hızı ‘saniyede’ yaklaşık 300 bin kilometre). Dünya’mızın kendi etrafında dönerken hızının en yüksek olduğu kısım ekvator:

Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir