Binance CEO’sundan Türkiye İhtimalli Açıklama


Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan önemli bir açıklama geldi. Namıdiğer CZ, bazı ülkelerin kendilerinden kötü bir talebi olduğunu söyledi. Peki o talep neydi ve neden kötü bir fikirdi? CZ, bugüne dek hangi ülkelerle resmi görüşme gerçekleştirdi?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Twitter hesabından dikkat çeken bir açıklama yaptı. Namıdiğer CZ, Twitter’daki açıklamalarında bazı ülkelerin kendilerinden bir talebi olduğunu söyledi. Bu talep, ayrıcalıklı likidite havuzuydu. CZ’e göre bu fikir, hiç de iyi değil.

Nureddin Nebati ile CZ, geçtiğimiz günlerde bir video konferans gerçekleştirmişti. Bu görüşme ile ilgili bir paylaşım yapan Bakan Nebati, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduklarını söylemişti. Ancak görüşmenin detaylarına yer verilmemişti. CZ tarafından yapılan açıklama ise görüşme esnasında söz konusu talebin dile getirilmiş olabileceğini düşündürüyor. Resmi makamlardan konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

“Bazı ülkeler, ayrıcalıklı likidite istiyor”

Kripto para

CZ’in Twitter’daki açıklamasına baktığımızda, bazı ülkelerin ayrıcalıklı likidite alanları istediklerinden bahsettiklerini görüyoruz. Yani söz konusu ülkeler, onlara özel bir sınır getirilmesini istemişler. Binance CEO’su, bunun neden kötü bir fikir olduğunu şu cümlelerle açıklıyor: 

CZ’in Twitter’daki paylaşımı

Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir