Meta Sohbet Botu, Mark Zuckerberg Hakkında Açıklama Yaptı


Meta’nın geçtiğimiz günlerde tanıttığı insan gibi sohbet edebilen yapay zekâ sohbet robotu, şirketin CEO’su Mark Zuckerberg hakkında oldukça çelişkili açıklamalar yaptı. BlenderBot 3, Zuckerberg hakkında sorulan sorulara “Bence harika bir adam” ve “Çok ürkütücü ve manipülatif biri” gibi değişik cevaplar verdi.

Meta, geçtiğimiz günlerde geliştirdiği son teknoloji sohbet botu BlenderBot3’ü internet üzerinden kullanıma açmıştı. Bot ile insanlar arasında yapılan konuşmaların yapay zekânın gelişiminde de kullanılacağı belirtilmişti. Kullanıcıların internet üzerinden sohbet edebileceği sohbet robotu, verdiği ilginç cevaplarla gündeme oturmuş durumda.

Meta’nın gerçek dünyadaki insanlarla konuşarak bir şeyler öğrenebileceğini ve gelişeceğini açıkladığı sohbet robotu iddialara göre neredeyse her konuyu tartışabiliyor. Bu durum kullanıcıların oldukça ilgisini çekmiş olacak ki sohbet robotuna birbirinden ilginç sorular sorulmaya başlandı. Robotun bu sorulardan birine verdiği cevap ise oldukça ilginçti.

Patronunun kıyafetlerine kadar eleştirdi!

Kaynak :
https://futurism.com/the-byte/meta-ai-chatbot-mark-zuckerberg-creepy-manipulative

Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.