YKS 2022 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı [Nasıl Öğrenilir?]


YKS-2022 yerleştirme sonuçları resmen açıklandı. Böylelikle üniversite hayali kuran milyonlarca aday için önemli bir süreç daha tamamlanmış oldu. Peki YKS-2022 sonuçları nasıl öğrenilir?

Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrencinin büyük bir heyecanla beklediği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları resmen açıklandı. Böylelikle öğrenciler, geçtiğimiz aylarda girdikleri sınav sonrasında yaptıkları tercihlerin sonuçlarını öğrenme imkanı yakalamış oldular. Peki sonuçlara nasıl bakılır?

YÖK Başkanı Erol Özvar tarafından yapılan açıklamaya göre bu yıl 2 milyon 900 binden fazla kişinin puanı hesaplandı. Bu adaylar arasındaki 850 bin kişi, üniversitelerin herhangi bir bölümüne yerleşti. Özvar, bunların haricinde açıköğretim fakültelerine yerleşen adayların da olduğunu açıkladı. YÖK Başkanı Erol Özvar’a göre bu yıl, sadece 13 bin kontenjan boş kaldı. Peki YKS-2022 sonuçlarına nasıl bakılır?

YKS-2022 sonuç öğrenme

YKS 2022 sonuç

  • Adım #1: sonuc.osym.gov.tr adresine girin.
  • Adım #2: T.C. kimlik numaranızı ve ÖSYM aday şifrenizi girin.
  • Adım #3: Gönder butonuna tıklayın.

Eğer ÖSYM aday şifrenizi bilmiyorsanız, e-Devlet‘e giriş yapın. Daha sonra da ÖSYM hizmetlerine ulaşın ve YKS-2022 sonucunuzu kontrol edin.

Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir