Benzine İndirim Geliyor


Sektör kaynaklarına dayandırılan bilgilere göre geçtiğimiz günlerde zam yapılan benzinin litre fiyatına indirim gelmesi bekleniyor. Buna göre 30 Ağustos Salı günü benzinde 1,04 TL’lik bir indirime gidilecek.

Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarında yaşanan sürekli değişimler, ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının da değişmesine neden oluyor. Son günlerde özellikle motorine ciddi zamlar gelmişti ve fiyat 27 TL’ye ulaşmıştı. Bunun yanı son zamanlarda indirim yapılan benzine de yeni bir zam yapılmış, fiyatlar 21 TL’nin üzerine çıkmıştı.

Şimdi ise sektör kaynaklarına dayandırılan bilgiler önümüzdeki günlerde vatandaşları sevindirecek bir hamle yapılacağını gösterdi. Buna göre 30 Ağustos, yani önümüzdeki salı gününden itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 1,04 TL indirim yapılması bekleniyor.

İndirim ile birlikte oluşacak benzin fiyatları ise şu şekilde

  • İstanbul: 20,14 TL
  • İzmir: 20,25 TL
  • Ankara: 20,26 TL

Fiyatların Opet’in resmi sitesinden alındığını; bu yüzden fiyatların bulunduğunuz il, ilçe, akaryakıt istasyonuna göre değişebileceğini ekleyelim.

Kaynak :
https://www.ntv.com.tr/ntvpara/benzin-ve-motorin-2022-guncel-fiyatlari-27-agustos-2022-akaryakit-fiyatlari,j8RHMX3ri0KyDXXES7Jj3w

Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir