WEB TASARIMCILARI İÇİN EN İYİ 4 SEO ARACI – Zamran Web Tasarım – Kurumsal web tasarım


SEO araçları arasında çok fazla örtüşme var, bu yüzden hangisinin en iyi kullanılacağını bulmak çok zor olabilir. İşleri basitleştirmek için, tasarım iş akışınızla sorunsuz bir şekilde entegre olacak ve bütçenizi sarsmayacak 4 SEO aracını seçtim.

Web tasarım araç kutunuzda zaten bir ton araç var, bu yüzden bu yazıyı metin yazarları ve SEO uzmanları için yaptığım gibi yazmak konusunda isteksizim. Neden? Niye? Eh, çünkü iş akışınıza ekleyebileceğiniz kelimenin tam anlamıyla düzinelerce SEO aracı var. Müşterilerinize, kazanmak istedikleri her anahtar kelime için web sitelerinin arama sonuçlarında 1 numaraya çıkacağına dair söz vermiyorsanız, hayatınıza bu tür bir karmaşıklık eklemek için hiçbir neden yoktur.

Bununla birlikte, SEO’yu tamamen görmezden gelemezsiniz. Hiç kimse bir web barındırma planı, alan adı ve profesyonel web tasarım hizmetleri için para harcamaz ve karşılığında sonuç beklemez. Ancak müşterinizin web sitesi olası satışları ve satışları yakalamaya başlamadan önce organik arama trafiğine ihtiyaç duyar – bu nedenle size yardımcı olacak bazı SEO araçlarına ve stratejilerine ihtiyacınız olacaktır.

Bugün size web tasarımcıları için en iyi SEO araçlarını tanıtacağım.

 

Moz: En İyi Premium SEO Aracı

Birinci sınıf SEO araçları söz konusu olduğunda gerçekten çok iyi bir rekabet var, ancak web tasarımcıları söz konusu olduğunda Moz açık ara kazanan.

Moz - web tasarımcıları için en iyi SEO Araçlarından biri

Moz’u SEO için kullanmanın harika yanlarından biri, ücretsiz bir araç kutusuyla birlikte gelmesidir. Arama motoru optimizasyonu için bir girişe ihtiyacınız olsun veya sadece denemek için birinci sınıf bir SEO aracı vermek isteyin, araç kutusu işinizi görecektir.

Ücretsiz Moz araçlarıyla şunları yapabilirsiniz:

 • Olası anahtar kelimeleri araştırın;
 • Alan adınızın sıralanabilirliğini analiz edin;
 • Mevcut anahtar kelimelerinizi inceleyin (normal ve markalı);
 • Öne çıkan snippet’ler, geri bağlantılar ve daha fazlasını kazanıp kazanmadığınızı görün;
 • Rekabetin web sitesine göz atın ve anahtar kelimeleri sıralayın.

Elbette, Moz Pro’ya yükseltme yaparsanız, aşağıdakiler gibi daha güçlü SEO araçlarına erişim elde edersiniz:

 • Teknik web sitesi denetimleri;
 • Geri bağlantı analizi;
 • Eksik anahtar kelime fırsatları;
 • Yerel SEO stratejileri;
 • Masaüstü, mobil ve yerel için SERP sıralamaları.

Ve hepsi sezgisel bir kontrol panelinde düzenlenmiştir.

YARIŞMA HAKKINDA BİR SÖZ

Mangools , Ahrefs ve SEMrush , daha üst sıralarda web siteleri oluşturmaya ve müşterileriniz için SEO teklifinizi büyütmeye çalışıyorsanız harika seçeneklerdir. Bununla birlikte, bunların hepsi gerçekten birinci sınıf çözümlerdir, bu nedenle bu oynamak için ödeme araçlarının sunduğu her özelliği kullanmaya hazır değilseniz, muhtemelen onlar için cüzdanınızı açmaya değmez.

 

Ubersuggest: En İyi Ücretsiz SEO Aracı

Muhtemelen önde gelen SEO araçlarından herhangi birinin ücretsiz olup olmadığını merak ediyorsunuzdur. Birkaç tane var, ancak Neil Patel’in Ubersuggest’i çöplerin en iyisi.

Ubersöner

Bu araçla ilgili gerçekten güzel olan şey, kullanımı yeterince basit olmasına rağmen, çeşitli şekillerde işinize yarayabilmenizdir.

Örneğin, mevcut müşterilerin web sitelerini incelemek için site denetim aracını kullanabilirsiniz. Bir sohbet başlatıcı arıyorsanız, bu sizin giriş biletiniz olabilir. Web sitelerinin SEO açısından ne kadar iyi veya kötü performans gösterdiğine dair içgörüler edinecek, nasıl iyileştirilebileceğine dair öneriler alacak ve hatta onların web sitesini görebileceksiniz. site hızı siz varken.

Bu aracı, temel anahtar kelime araştırması ve önerileri için de kullanabilirsiniz; bu, özellikle erken planlama aşamalarında yardımcı olacaktır. Veya bir sonraki seviyeye taşıyın ve müşterilerinizin rekabetçi pazarlarında neler olup bittiğini değerlendirin.

 

Yoast: En İyi WordPress SEO Aracı

WordPress kullanarak web siteleri tasarlayanlarınız için Yoast , sahip olunması gereken bir SEO eklentisidir .

Yoast Analiz Sonuçları

Yoast, anahtar kelime planlama veya geri bağlantı takibi konusunda yardımcı olmasa da, web tasarımcılarının ve yazarlarının arama motoru optimizasyonunu sayfa sayfa geliştirmelerine olanak tanır.

 • Her gönderiye veya sayfaya bir odak anahtar sözcüğü, başlık etiketi ve meta açıklama atamanıza olanak tanır;
 • Her şeyin sığdığından ve öne çıkan bir görselin bulunduğundan emin olmak için Google arama snippet’inizi masaüstü ve mobil cihazlarda önizlemenize olanak tanır;
 • Sayfanızı, anahtar kelimeniz etrafında ne kadar iyi optimize edildiğine göre puanlar;
 • Sayfanızı metin uzunluğu, resim alt nitelikleri, dahili bağlantılar vb. gibi diğer SEO faktörlerine göre puanlar;
 • Sayfanızı okunabilirlik açısından da puanlar.

Bir web tasarımcısı olarak Yoast ile yapabileceğiniz daha çok şey var. Site haritaları oluşturmak, özel Açık Grafik ve Twitter Kartı etiketleri oluşturmak ve hatta sitenizin arama meta verilerinin nasıl yazıldığını otomatikleştirmek için kullanabilirsiniz.

 

Google Arama Konsolu: En İyi Analytics SEO Aracı

Önemli web sitesi metriklerini incelemek ve gelecekteki tasarım iyileştirmeleri için verilere dayalı kararlar vermek için zaten Google Analytics’i kullanıyorsunuz . Ancak Google Arama Konsolu verilerini Google Analytics kontrol panelinize de ekleyebileceğinizi biliyor muydunuz ?

Google Analytics

Buradan şu verileri çekebilirsiniz:

 • Açılış sayfası trafiği ve performansı;
 • Coğrafi özel veriler;
 • Cihaza özel veriler;
 • Arama sorguları ve tıklama oranları.

Ancak Google Analytics, kullanıcılarına web’de izlediği aramaya özgü tüm verileri sağlama konusunda yetersiz kalıyor, bu nedenle Google Arama Konsolunu SEO araçları listenize eklemelisiniz.

Google Arama Konsolu Gösterge Tablosu

Bu kontrol panelinden şunları yapabilirsiniz:

 • XML site haritalarınızı Google’a gönderin;
 • Mobil kullanılabilirliği ve hataları kontrol edin;
 • Güvenlik veya hız sorunlarını hızlıca tarayın (hız şu anda beta sürümünde);
 • Sayfaya özel gösterimleri, sıralamaları ve tıklamaları inceleyin;
 • Dahili bağlantıları, geri bağlantıları, en çok bağlantı veren web sitelerini ve ayrıca size geri bağlantı vermek için kullandıkları metni izleyin.

Bu araç, arama optimizasyonu stratejinizi planlamanıza mutlaka yardımcı olmasa da, sıkı çalışmanızın neden sonuç vermediğini gidermek istediğinizde gitmek için iyi bir yerdir.

 

Web Tasarımcılarının Kullanması Gereken Diğer SEO Araçları

SEO’da yalnızca bağlantı oluşturma ve anahtar kelime optimizasyonundan daha fazlası vardır. Google, bir web sitesinin sıralamasını belirlerken diğer güven ve yetki sinyallerini de arar. Ve bir web tasarımcısı olarak, SEO’nun bu yönünü ele almak için en iyi konumdasınız.

Yukarıdakilere ek olarak kullanmanız gereken SEO araçlarından bazıları şunlardır:

 • SSL Sertifikası: Bir web sitesi HTTP’deyse, bu otomatik bir cezadır. Bu nedenle, web sitelerinizde her zaman bir SSL sertifikasının kurulu olduğundan emin olun;
 • Hızlı Barındırma: Site hızı, şeylerin şemasında büyük bir anlaşmadır – ve web barındırma planınızın ve sağlayıcınızın kalitesiyle başlar. Bunu yapmak mantıklı olduğunda, barındırma hizmetinizi bir CDN ve önbelleğe alma eklentisi ile güçlendirin;
 • Görüntü Sıkıştırma Aracı: Tüm değerlerine rağmen, görüntüler web tasarımcıları için çok fazla kedere neden olabilir . Her görüntüyü TinyJPG gibi bir sıkıştırma aracıyla çalıştırarak , boyutlarının web sitenizin sıralamasını düşürmesini önleyebilirsiniz.

Ve elbette, her zaman yüksek kaliteli tasarım araçları kullandığınızdan ve mobil öncelikli standartlara bağlı kaldığınızdan emin olun. Bir web sitesi modası geçmiş göründüğünde, kötü çalıştığında ve düzgün yönetilmediğinde, Google ve ziyaretçileriniz kesinlikle bunu fark edeceklerdir.

Her türlü seo ihtiyacınız için seo danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilir bizler ile iletişime geçebilirsiniz.Web Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir