Küçük İşletme Web Sitesi Tasarımı – Zamran Web Tasarım – Kurumsal web tasarım


Bir web sitesi, işletmenizdeki en önemli unsurlardan biridir. Bu size yakın gelecekte müşteri ve kar getirecek bir yatırımdır. Bu yüzden profesyonel görünen ve verimli çalışan bir web sitesi yapmak çok önemlidir.

Birçok şirketin web siteleri vardır, standart şablonlar kullanırlar ve rakiplerinden pek bir farkları yoktur.

 

Benzer bir tasarım, sektörünüzdeki binlerce şirket tarafından kullanılmaktadır. Ön plana çıkacak, markanızı geliştirecek ve şirketinize olan güveni artıracak bir web sitesine sahip olmak önemlidir. İnsanlar senin varlığını bilmeli ve seni hatırlamalı. İşte bir işletme web sitesine sahip olmanın birkaç avantajı:

İlk izlenim yaratın. Web sitesi şirketinizin yüzüdür. Şık ve profesyonel görünmeli, avantajlarınızı vurgulamalısınız. Kullanıcılar, niteliksel olarak yapılmış projelere güvenirler. Şirketin imajını oluşturmak için para ve çaba harcadığını görüyorlar. Kaliteli bir web sitesi şirketin profesyonelliğini artırır.

İşletme web sitesi profesyonel görünmeli ve sizi rakipler arasında ayırmalıdır. Güçlü yönleri vurgulayın ve kullanıcıların güvenini kazanın. Tasarım profesyonel görünmeli ve kullanıcıları sipariş vermeye teşvik etmelidir.

Bir işletme web sitesi geliştirme süreci, ana hedeflerin anlaşılmasıyla başlar. Bir e-Ticaret projesi mi istiyorsunuz yoksa arkadaşlık sitesi kurmak mı istiyorsunuz ? Ayrıntılı bilgi toplayarak bir kalkınma planı yazacağız. Son teslim tarihleriyle birlikte tüm işlevlerin ayrıntılı bir açıklamasını içerecektir.

İşletme web sitesinin tüm sayfaları için tasarım geliştirme. Tasarımcımız, firmanızı rakipleriniz arasında öne çıkarmanızı sağlayacak, faydalarınızı ön plana çıkaracak profesyonel maketler çizecektir.

Projenin ön uç kısmının geliştirilmesi. Bu aşamada proje tamamen görsel bileşenlerin eklenmesi ile PSD’den HTML tipine kodlama yapmaktadır . Uyarlanabilir tasarım tüm sayfalara entegre edilmiştir.

Arka uç bölümünün geliştirilmesi. Bu işlem üzerinde veritabanı ile entegrasyon ve isteklere göre dinamik bilgi gösterimi vardır. Çok emek ve zaman gerektiren web geliştirmenin en zor ve uzun aşamalarından biri. Projenin tüm ana fonksiyonlarının entegrasyonu burada gerçekleşir.

Son aşama testtir. KG mühendisimiz sitede hata olup olmadığını kontrol edecektir. Projenin karmaşıklığına bağlı olarak, test süreci birkaç günden birkaç haftaya kadar sürebilir. Ama sonunda, istikrarlı çalışan ve yeni müşteriler getiren bir proje elde edersiniz.

Çeşitli karmaşıklıkta ticari web siteleri geliştirme konusunda deneyime sahibiz. B2B ve B2C için açılış sayfaları, küçük şirket web siteleri ve projeler oluşturacağız .

Analytics sistemini uygulama ve SEO optimizasyonu konusunda deneyime sahibiz. Bu, Google arama ile daha fazla müşteri edinmenize ve sitenin etkinliğini analiz etmenize olanak tanır.

Şirketinizin güçlü yönlerini vurgulayan benzersiz ve profesyonel bir tasarım. Sitenizin tasarımı rakiplerinizden sıyrılacaktır. Bir garanti veriyoruz ve müşterilerin beklentilerini aşmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Genel

Hangi ürünü satıyor olursanız olun veya hangi hizmetleri sağlıyor olursanız olun, etkili bir web sitesi her işletme için önemli bir rol oynar. Müşteri davranışı değiştiğinden, herhangi bir şirketin çevrimiçi olması gerekir. Bir ürün satın almadan veya SaaS hizmeti

sipariş etmeden önce ağ üzerinde kendi araştırmasını yapar . Ve bu sadece ürünün kendisini değil, aynı zamanda tedarikçiyi de değerlendirmekle ilgili. Bir işletme web sitesi olmadan var olursa, başarılı olmayacaktır.

Kötü tasarlanmış bir web sitesi de aynı şeyi yapmak zorundadır. Neden? Niye? Tasarım ilk izlenimi oluşturur. Her şeyden önce, kullanıcı doldurulacak teklifleri ve formları değil, görünümü görür. İlk 2-3 saniyede tasarımı beğenmezse siteden ayrılma isteği artar.

Zamran Software ekibinin çalışması, web sitesi tasarımını çekici ve tüm cihazlara ve ekranlara tamamen uyarlanabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Kaliteli bir tasarım oluşturmak için düzenli olarak en son trendleri ve yeni uygulamaları inceliyor, işletmenizi ve hedef kitlenizi analiz ediyor ve ayrıca kullanıcı testleri gerçekleştiriyoruz.

İş sitesi tasarım ilkeleri

Web tasarımın temel ilkelerinden biri genel olarak “görenin gözündeki güzellik” tabiri ile anlatılabilir. Web sitesi tasarımının etkinliğine ilişkin önemli bir değerlendirme, sahibi veya uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından verilmez. Son söz her zaman son kullanıcının olacaktır. Bu nedenle, tasarım geliştirme, öncelikle üç faktörü karşılamayı amaçlar:

• görünüm;

• işlevsellik;

• pratiklik.

Durumdan bağımsız olarak her geliştiricinin bağlı kaldığı birkaç genel tasarım ilkesi (uyarlanabilirlik, gezinme kolaylığı, içeriğin belirli şablonlara göre düzenlenmesi vb.) vardır. Ancak bunun dışında web siteleri kategorilere ayrılabilir. Onlara göre, gözlemlemeye değer bazı nüanslar da var.

Amaç. Şirketin web sitesinin kural olarak iki amacı vardır: ziyaretçiyi marka hakkında bilgilendirmek ve ona bir hizmet (ürün) sunmak. Bu nedenle, tüm tasarım, kullanıcının ilgili bilgileri hızlı bir şekilde elde etmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Her sayfanın net bir hedefi vardır ve müşteri için her zaman faydalıdır.

medya. Metin bilgisi en anlaşılır şekilde çerçevelense bile medya içeriği her zaman sonucu pekiştirir. Yani Youtube gibi siteler ve Tinder gibi uygulamalar popülerlik kazanıyor. Görüntüler ve videolar, marka konumlandırmasına ve hedef kitle ile iletişime yardımcı olur. Genellikle bilgi iletmenin daha etkili bir yolu olduğundan, işletmenizin infografiklerini de aktif olarak kullanırız.

reklam. Hemen hemen her web sitesinin banner’ları vardır. Tasarımın parçası oldular, ekranda yer ayırdılar. Ancak bir şirketin web sitesi yalnızca markasının reklamını yapmalıdır. Bu nedenle, iş sitelerinde, kural olarak, afiş şeklinde reklam verme olasılığını dışlayın.

Eylem çağrısı. Kullanıcının sitenizi bulduktan sonra ne yapmasını istiyorsunuz? Bir ürün satın aldım, bir yöneticiyle iletişime geçtim veya en azından bir haber bültenine abone oldum. Böyle bir arzunun ortaya çıkması için doğru tasarıma, daha doğrusu içeriğin tasarımına ihtiyaç vardır. Bilgi, kullanıcının şu sorusuna cevap vermelidir: “Bana ne verecek?”.

Site ziyaretçisi sitenin bu bölümüne ulaşır ulaşmaz bir harekete geçirici mesaj görmelidir (bu, doldurulacak bir form, hizmet siparişi vermek, yöneticinin telefon numarası vb. olabilir).

Özellikler. Kulağa ne kadar tuhaf gelse de, bir işletme için bir web sitesi birden hedeflenemez. Böyle bir fikri uygulamaya çalıştığınızda tasarım çok dağınık olacaktır. Bu nedenle potansiyel alıcınızı analiz ediyor ve onun en olası isteklerine uygun bir tasarım geliştiriyoruz.

Öncelik – Verimlilik

Bir iş sitesinin tasarımı, kullanıcının aşağıdaki unsurları belirlemesine yardımcı olmalıdır:

• birincil faaliyet;

• fiyat politikası;

• işlem göstergeleri;

• işbirliğinin faydaları;

• bir yönetici veya işletme sahibiyle iletişim kurabilme.

Her cevabın 5-10 saniyeden fazla sürmemesi önemlidir. Bu, işin derinlemesine incelenmesiyle ilgili değil, kilit noktaları anlamakla ilgili. Müstakbel müşterinin bu konuda zorluk yaşamaması için sadece ilkelere uymak yeterli değildir. Hilelere başvurmak gerekir. Ve bu tasarımın benzersizliği değil.

Planlı yolculuk. Müşteri, sitenizdeki her şeyin kendisi için anında erişilebilir ve anlaşılır olmasını bekler. Tıpkı açıkça planlanmış bir seyahatten tam bir huzur ve tatmin beklemesi gibi. Böylece, tüm bilgilerin net bir şekilde bağlantılı olması ve herhangi bir soruya anında cevap vermesi için bir sayfa ve içerik dizisi oluşturuyoruz.

Gereksiz Kaldırma. Sofistike hareket tasarımı, uzun metinler ve tıknaz görüntüler, sitede birisinin zorunlu olarak gördüğü eksik bir öğeler listesinden çok uzaktır. Bazı durumlarda bu işe yarar. Ancak web sitesi iş tasarımı bir istisnadır.

Tüm bu bileşenler dikkati şirketinizin iletmeye çalıştığı mesajdan uzaklaştırabilir. Bir ürünü satın almak yerine, tasarımın kendisini inceleme fikri aklınıza gelebilir. Bunun için biraz zaman harcadıktan sonra, kullanıcı estetik zevk alacak, ancak artık almayacak.

Bu nedenle tasarım yaparken kısa bölümler ve basit animasyonlar kullanıyoruz. Amaçları sadece hafızada hoş bir iz bırakmak ve tüm dikkati yoğunlaştırmak değil.

Harika ana sayfa. Bazı tasarımcılar, birden fazla sayfada içerik yayınlayarak bundan korkuyor. Ama bugün trend değişti. Ziyaretçinin bir veya iki sayfayı kaydırmasına izin verilmesi gerekir. Gerçek şu ki, her bölümün yerleşimini anında hatırlıyor ve siteye gömülü mesajı hızla özümsüyor. Ana sayfaya aşağıdakiler gibi birkaç öğe ekleyebiliriz:

• şirket teklifi;

• tanıtım videosu;

• hizmetlere ve fiyatlara genel bakış;

• şirket özellikleri;

• marka geçmişi;

• incelemeler;

• durum çalışmaları.

Daha fazla istemek? Söyle gitsin. Uzun ana sayfa bugün her müşteri tarafından olumlu algılanıyor.

Ders çalışıyor. Bugünün müşterisi, bir ürün satın almadan veya bir hizmet sipariş etmeden önce araştırma ve karşılaştırma yapmaktan hoşlanıyor. Çoğu zaman, acil bir anlaşmaya hazır değildir. Bu nedenle, tasarımı, kullanıcının önce yeterli bilgi bulma bilgisi alabileceği ve ancak daha sonra harekete geçirici mesajlar yerleştirebileceği şekilde oluşturuyoruz.

Hick yasası. Seçim ne kadar büyük olursa, karar o kadar uzun süre verilecektir. Bununla ilgileniyor musun? Hayır. Tasarım açısından Hick yasasını şu şekilde uyguluyoruz:

• menü öğelerinin sayısını sınırlayın;

• doldurulacak form alanlarını azaltın;

• tek bir harekete geçirici mesaja odaklanın.

Kaydırıcılardan kaçının. Birçok tasarımcı, bilgileri kaydırıcılara veya “karusellere” yerleştirmeyi sever. İstatistikler, bu durumda yalnızca ilk slaydın çalışılacağını göstermiştir. Kullanıcının geri kalanı genellikle yok sayar.

Görsellerde insanları kullanmak. Dönüşümü artırması garanti olan küçük bir numara. Bir müşteri, iletişimi ve flört etmeyi seven aynı kişidir. Görüntüde olacak kişiyi tanımasın. Ancak bu, sitenin kendisiyle ilgili bir güven ve aşinalık duygusu yaratacaktır.

Önemli! Stok fotoğraflardan kaçınmaya çalışıyoruz çünkü müşteri bu tür görüntüleri hemen tanır. Bu nedenle, bu ekibinizin yardımını gerektirecektir. Hangisi? Örneğin, ofiste bir fotoğraf çekin.

İyi tasarım promosyonun bir parçasıdır

Satacak bir işletmeniz veya ürününüz varsa, bunun yalnızca İnternet’te bir web sitesinin lansmanına ve biraz pazarlamaya ihtiyacı olduğunu varsaymak kolay olacaktır. Ancak tasarımın kendisi pazarlama kampanyasının bir parçası haline gelir. Bir web sitesinin varlığı, işlevselliği ve görünümü kadar önemli değildir.

Sitenizin veya fitness uygulamanızın tasarımının yeterince iyi olmadığını mı düşünüyorsunuz? Yoksa kendi işinizi yeni mi kuruyorsunuz ve etkili bir gelişime mi ihtiyacınız var? Zamran Software, web kaynaklarınızın görünümünü ve işlevselliğini şekillendirmeye yardımcı olmaya hazır.

 Web Tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir